Laureat nagrody głównej:

Lato pachnie tamarillowym niebem utkanym ze spadających gwiazd. Porzeczkową taflą skrywającą skarby na oceanicznym dnie. Żurawinowymi motylami tkającymi zamki na ruchomych piaskach. Kokosowym Księżycem łapiącym ostatnie promienie truskawkowego Słońca. Lato pachnie zaklęciem o bananowej duszy.
 
Aleksandra K.

Nagrody dodatkowe:

Lato dobrze wRÓŻY zapachom! Możemy RÓŻnić się od siebie, ale wszystkie kobiety kochają RÓŻE i LAWENDĘ. Zapachy kwiatów są modnym trendem! Jaśmin, rumianek, cytrynowa trawa – z nimi na urodę zaczyna się obława! Ale to OWOCE są latem w czołówce: w kosmetykach TUTTI FRUTTI, na talerzu lub na widokówce!
 
Mariola F.
Zapach lata to zapach morza,
Eksplozja świeżości niczym poranna zorza.
Zapach morskich fal rozbijających się o skały,
I muszelek zebranych na plaży.
Lato pachnie spacerami i miłosnymi wyznaniami.
A także letnimi zauroczeniami.
Lato to zapach nadziei i miłości i niczym niezachwianej radości.
 
Anna P.

Laureaci trzeciej tury konkursu:

Lato pachnie tamarillowym niebem utkanym ze spadających gwiazd. Porzeczkową taflą skrywającą skarby na oceanicznym dnie. Żurawinowymi motylami tkającymi zamki na ruchomych piaskach. Kokosowym Księżycem łapiącym ostatnie promienie truskawkowego Słońca. Lato pachnie zaklęciem o bananowej duszy.
 
Aleksandra K.
Lato pachnie kokosowym relaksem na rajskiej plaży,truskawkową wakacyjną miłością, cytrynowym luzem, brzoskwiniowym błogim lenistwem, gruszkowym powiewem morskiej bryzy. Lato pachnie owocowym szczęściem …
 
Beata W.
Praca – OFF
Relaks – ON
Lato – IN
Nad głową – SUN
W powietrzu – zapach morza i piasku
A w sercu – FUN!
 
Agnieszka H.
1.000.000 zapachów różnego rodzaju,
100.000 szyszek pachnących w gaju,
10.000 truskawek na polu czerwonych,
1.000 jabłoni w sadzie zielonych.
100% owoców w pudełku zamkniętych,
10 chwil i jestem wniebowzięty!
1 Tutti Frutti to zapach świeżego lata, owocowy szał wszędzie wymiata!
 
Mateusz B.
Lato pachnie jak koktajl przyrządzony z: 200g uśmiechu obmytego w górskim strumyku, 150g pasji ogrzanej promieniami Słońca, 100g młodzieńczego wiatru we włosach. Wszystko to doprawione odrobiną niepewności i szczyptą dystansu do smaku oraz przyozdobione kilkoma truskawkami, jagodami i wiśniami.
 
Patrycja C.
F- figlarną gruszką,co z żurawiną się połączyła,
A- aromatyczną wiśnią,w której tkwi zapachu siła!
R- rozkosznym kokosem kojarzącym się z rajem
M- mango,który tyle słodkości daje!
O- okrąglutkimi malinami,
N- najlepszymi pod słońcem jeżynami!
A- a to wszystko dzięki temu,że FARMONA jest z nami!;)
– Mateusz K.
Pomarańcza jak gorąca Samba słońcem rozgrzana.
Aromat Truskawek to zmysłowa Rumba… jestem zakochana!
Zapach Ananasa? To nastrojowa Salsa – zawsze intryguje.
A Kokos? Romantyczna Bachata, każdego oczaruje.
To Tutti Frutti sprawia że czuję się jak na parkiecie,
Lub na plaży najpiękniejszej na świecie.
Monika P.
Słoneczną Mapę Zapachów
na 4 świata strony
mam w kosmetykach TUTTI FRUTTI
prosto z polskiej Farmony!
KOKOSALNIE i ANANAŚNIE
czuję się z TUTTI FRUTTI właśnie!
Gdy TUTTI FRUTTI otwieram,
zamykam oczy…i już tam jestem…
to słoneczna riwiera!
 
Zofia Z.
Lato pachnie podróżami z Tutti Frutti.
Gruszka i jabłko przenoszą na polską wieś,
Mango i brzoskwinia w kraje egzotyczne, wiesz?
Jeśli masz ochotę na odwiedzenie Ameryki,
Złapanie ananasa i papai to dobre nawyki!
Z Tutti Frutti zapach lata nigdy nie znika,
Bo taka jest właśnie Farmony taktyka!
 
Weronika K.
Lato pachnie cudownie! Owocowymi koktajlami, lemoniadą, truskawkami, różami, koszoną trawą, orzeźwiającymi cytrusami i praniem suszonym na wietrze. To zapachy soczyste, świeże, aromatyczne.
 
Beata K.
Na polu lato pachnie kocanką piaskową i jej białofilcowatymi liśćmi ze złotymi koszyczkami…Na łące nostrzykiem żółtym,który po roztarciu wydziela słodko-gorzki zapach kumaryny…W ogródku lawendą wąskolistną,którą posiała moja Babcia…A w domu peelingiem wiśniowo-porzeczkowym Tutti Frutti.
 
Małgorzata G.
Lato to żniwa i zapach siana,
to trawa o świcie przez kozy dziubana.
Bukiety kwiatów,krzewy,warzywa,
rosnąca pod płotem dzika pokrzywa.
Lecz latem najmocniej pachną owoce,
zbierane w sadzie całe ich kosze,
bo malin,agrestu,porzeczek,borówek
nie sposób nie kochać,
nie sposób nie lubić.
– Marek Ch.
Budzą mnie promienie słońca, radośnie tańczące na firance. Otwieram oczy i widzę, jak krople rosy całują źdźbła trawy w moim ogrodzie. Czuje zapach wiatru, przynoszącego zapach wolności. Tak… Lato ma zapach wolnosci i beztroski. To najpiękniejszy ze znanych mi zapachów.
 
Elżbieta B.
Lato nad morzem pachnie morską bryzą, gorącym piaskiem, prawdziwą miłością,
pięknymi wspomnieniami, słońcem i orzeźwiającą radością.
To zachód słońca, każda kropla morza,
wakacyjna zabawa i przygoda oraz piękna na niebie polarna zorza.
To właśnie zapachy lata,
za którymi pójdę nawet na koniec świata
 
Teresa B.
Moje lato pachnie przygodą i owocami: wiśniami skradzionymi w sadzie sąsiada, wieczorną rosą na bieszczadzkim kempingu, leśnymi jagodami, kwiecistą łąką na wędrówce bezdrożami, wiatrem we włosach gdy szarżuję na rowerze, wodą z górskiego strumienia, cytrynową lemoniadą i gofrem z leśnymi jagodami.
 
Mirosława B.
Lato pachnie cudownie! Owocowymi koktajlami, lemoniadą, truskawkami, rabarbarem, koszoną trawą, orzeźwiającymi cytrusami i praniem suszonym na wietrze. To zapachy soczyste, świeże, aromatyczne.
 
Edyta S.
Zapach lata, to ciepłe czerwcowe noce, to kwiaty i owoce,
to leśne poziomki i czarne jagody, to zapach słońca i przygody!
Tutti Frutti podbiły moje serce, to zapach lata w każdej kropelce,
a prawdziwa eksplozja aromatów pozwala uwolnić się od schematów!
Ewa T.
Lato pachnie polnymi kwiatami i kolorową łąką, Rozgrzanym piaskiem i słoną wodą, Świeżo skoszoną trawą i dymem z grilla, który wieczory często umila. Lato pachnie również gorącymi promieniami słońca, ale przede wszystkim słodkim i soczystymi owocami, którymi mogłabym zajadać się bez końca!!! 🙂 
 
Kinga Ś.

Laureaci drugiej tury konkursu:

Lato to zapach łąki rozgrzanej letnim słońcem
Rumiankiem, fiołkiem, jaskrem, firletką pulsującej.
To również zapach morza, świeżej bryzy na twarzy
I miód w pasiece, truskawki, piasek gorącej plaży!
Lato pachnie swobodą, urlopem, wakacjami! …
FARMONA lato zamknęła w butelkach z kosmetykami 😉

AGNIESZKA L.
SZCZĘŚCIEM: zabawą z dziećmi na plaży, słoną wodą, bryzą morską, kremem do opalania,
górskimi wycieczkami, lasem i świeżym powietrzem,
łąką pełną polnych kwiatów, motyli, słońca i śmiechu,
leniwym popołudniem na hamaku w cichym ogrodzie, wiatrem, różami i lipą.
Beztroskie chwile mają różne zapachy..
Małgorzata M.
Lato dobrze wRÓŻY zapachom! Możemy RÓŻnić się od siebie, ale wszystkie kobiety kochają RÓŻE i LAWENDĘ. Zapachy kwiatów są modnym trendem! Jaśmin, rumianek, cytrynowa trawa – z nimi na urodę zaczyna się obława! Ale to OWOCE są latem w czołówce: w kosmetykach TUTTI FRUTTI, na talerzu lub na widokówce!
MARIOLA F.
Lato to zapach wiatru – świeży, pełen obietnicy i tajemnicy, szepczący: „Byłam tu, będę tam…Chodź ze mną, polecimy wysoko…” Dzięki niemu czuję życie pulsujące w moich żyłach. Gdyby naprawdę istniał Grenouille – główny bohater powieści „Pachnidło” – to właśnie ten zapach bym u niego zamówiła!:)
JANINA P.
Lato pachnie morzem. Nieskażone, świeże morskie powietrze jest jak chłodna, uspokajająca myśl. To zapach olejków do opalania i rozgrzanej słońcem skóry. Czując ten zapach odpoczywam. To też zapach róż w ogrodzie, który przenosi mnie do czasów dzieciństwa, kiedy babcia czytała mi „Małego Księcia”.
ANNA P.
Dla mnie zapach lata to zapach pomarańczy rabarbaru i mięty. Ten mix idealnie ukazuje letnie uroki. Znakomicie orzeźwia a unikalne aromaty odzwierciedlają to co najlepsze nasze polskie lato pełne delikatności ale i ciepłych momentów w których każdy znajdzie idealną orzeźwiającą mieszankę dla siebie.
WOJCIECH Ł.
Nad Morzem, na Mazurach czy przy górskiej chacie, uwielbiam spędzać w Polsce wakacje. Lato dla zmysłów to królewska uczta o zapachu malin, porzeczek, arbuza. O świcie pachnie trawa i rosa, nocą palona w ognisku brzoza i te zapachy od lat celebruję, lecz latem to miętę najmocniej czuję:)
ALEKSANDRA P.
Lato pachnie pokusą! Pokusą prawdziwej owocowej przygody! Lato pachnie świeżością! Świeżością spełnienia wszystkich słonecznych marzeń !
ANNA S.
Lato pachnie owocowo: raz jabłkowo, raz śliwkowo – ale najlepsze zapachy lata otrzymuję, gdy z Tutti Frutti się wymasuję, albo gdy w letni gorący dzień mgiełka cytrynowo oprószy mój cień i zapach cytrusów letniego doda mi wytchnienia – wspaniałe zapachy, nie do zapomnienia!
MARTA K.
Lato pachnie obietnicą ,że wszystko będzie piękne,kolorowe i radosne.Tak jak Tutti Frutti.Każdy dzień będzie słoneczny,plaże piękne ,ludzie których poznamy mili i kochani.I wstając rano będziemy mieć masę energii i chęci na nowe doznania.Kocham lato i dla mnie pachnie rajem.
Edyta C.
Maciejka. To zapach mego dzieciństwa, wakacje na mazurach u babci, wieczorne spacery i gorące noce przy otwartym oknie – bo tylko wtedy czuć było intensywny zapach maciejki. Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem mały, niepozorny kwiat, który tak bardzo wrył się w moją pamięć. Mały ale wariat!
BOGDAN Z.
Mój ulubiony letni zapach, to słona od morskiej wody, rozgrzana od słońca i nieco lepka od kosmetyków skóra moich dzieci – ten miks zapachowy kojarzy mi się ze szczęściem, beztroską i super chwilami spędzanymi nad Bałtykiem
MAŁGORZATA M.
Lato pachnie wspomnieniami! To aromat błogości, jaki towarzyszy przy podziwianiu promieni słonecznych wpadających ukradkiem do mojego pokoiku, w którym zamykam się z moimi dziecięcymi marzeniami. Lato to woń szczęścia i odprężenia,moment w którym mogę myśleć o niczym,a zarazem o wszystkim!
TADEUSZ K.
Lato pachnie obłokami leniwie sunącymi po niebie i beztroskimi promieniami słońca wolności ;-)))
RADOSŁAW K.
Świeżo skoszoną trawa z rana, słodyczą świeżych owoców , kwiatami kwitnącymi. Egzotycznymi zapachami które kojarzą się z wakacjami. Pachnie radością , uczuciem swobody i szczęścia
MARLENA O.
Lato pachnie nagrzanymi w słońcu porzeczkami, owocami, które czerwienią się z każdą minutą i kwiatami, których woń przenika ukradkiem niesiona delikatnym powiewem i wpada do mojego domu zamieniając go w przytulne siedlisko letniego wytchnienia.
Agnieszka K.
Lato pachnie cudownie, radością i wolnością. To galeria dla zmysłów. Zapachy kwitów, traw i drzew. To zapach morza, orzeźwiającego słoną bryzą , rozgrzanym piaskiem i zapachem olejku do opalania.
IWONA W.
Kiedy zamknę oczy, gdy fantazji pofolguję zapach sadu czuję. Papierówki u babci, kosztele i antonówki, obok pachnie, agrest, maliny i soczyste borówki. Parę metrów za nimi słoneczniki machają głowami, choć nie czuję zapachu, kuszą mnie kolorami. Zapach lata to sad, ogródek i łąka w kwiatach.
MACIEJ K.

Laureaci pierwszej tury konkursu:

Tu porzeczka,tam malina! Agrest,banan i jeżyna!
Wtem się mango pojawiło,zapach lata podkręciło.
Kokos też niczego sobie a truskawka samo zdrowie.
Gruszka z wiśnią nieźle kręcą,swoją wonią wokół nęcą.
Owocowy zawrót głowy z TUTTI FRUTTI masz gotowy!
To prawdziwy zapach lata. Przyznajecie,że wymiata ?!
 JOANNA B. 
Lato zapachami jest obłędne i urocze
Pachnie łąką lasem i owocem
Pięknym kwiatem świeżym sianem
Chłodną rosą tuż nad ranem
Zapachowe oferując moce
Ale innych woni nie da się unikać
Na wsi ma subtelny zapach obornika
Dusi mocno i bez przerwy
Woń świniarni lisiej fermy
I aromat amoniaku od kurnika!
WIESŁAW Z.
Lato ma zapach owoców egzotycznych, cudownie słodkich, aromatycznych. Dzięki Tutti Frutti Ananas&Kokos jak na rajskiej wyspie się czuję, gdy podczas kąpieli-olejkiem skórę myję i pielęgnuję. W domowym zaciszu przenoszę się na rajską plażę i o niebieskich migdałach marzę 🙂
EWA M.
Wiśniowym kompotem od mamy. Świeżo zerwanymi porzeczkami z babcinego ogrodu. Papierówkami z działki sąsiada. Leśnym igliwiem towarzyszącym czerwcowym szkolnym wycieczkom. Ogniskiem, które rozpalało się z pierwszą nastoletnią miłością… Lato pachnie dzieciństwem i beztroską.
SYLWIA C.
Lato pachnie pysznymi, dojrzałymi, soczystymi owocami pełnymi słodkiego miąższu; mokrymi po deszczu łąkami; zbożem świeżo zebranym z pola, pieczonkami z ognisk; ma zapach delikatnych, zwiewnych, ujmujących swoim aromatem kwiatów; pachnie też piaskiem, morzem, plażą; ciepłym, cichym lasem z jagodami
KAROLINA C.
Lato ma zapach wolności i radości. Lato ma zapach beztroski. Lato ma zapach łanów zbóż i świeżo skoszonej trawy. Lato ma zapach beztroskiej zabawy. Lato ma zapach słońca. Lato to zapach miłości bez końca.
KATARZYNA B.
Uroczą maliną, która pieści moje ciało, słodkim bananem, którego schrupać by się chciało! Aromatycznym, pomarańczowym gajem, egzotycznym, ananasowo- kokosowym rajem! Soczystymi truskawkami pełnymi letniego słońca, i kosmetykami Tutti Frutti- mogę nimi rozkoszować się bez końca!
WIOLETA P.
Lato pachnie dojrzewającymi w słońcu pomidorami i słodziutkimi malinami. Lato to drożdżówka ze śliwkami i pełna miska wypełniona czereśniami. Lato to pachnące grzyby w lesie zrywane i ciepłe jagodzianki przez ukochaną Babcię wypiekane.
MARIANNA M.
Lato pachnie wschodzącym słońcem nad horyzontem, uśmiechem człowieka, śpiewem ptaków. Poranny prysznic z Tutti Frutti dodaje energii i otwiera serce, daje nam pełnię życia i to jest właśnie początek naszego pięknego letniego dnia.
DOMINIK B.
Lato pachnie słodką nadzieją. To taki czas,kiedy otwierasz oczy i wiesz, że z każdą chwilą będzie tylko lepiej. Budzą cię promienie słońca zaglądające do okna, zapach świeżo zaparzonej kawy i Olejek Tutti Frutti, który muska Twoje ciało owocowym zapachem. Lato pachnie nadzieją i cudownymi chwilami!
ROKSANA Ł.
Owocami lato się zaczyna, więc gorące dni to dla mnie pestka nareszcie, sięgam po soczyste kosmetyki Farmona, to mój letni mus, mój owocowy sad w wielkim mieście. O skórę dbam owocnie gdy matka natura swe skarby przede mną odsłania – z Tutti Frutti! I apetyt rośnie w miarę stosowania!
IZABELA P.
Lato to pięciolinia owocowej harmonii,która od wyrazistych nut nie stroni!Są tu nuty dostojnej jeżyny,wdzierająca się zuchwale słodycz maliny i świeże akordy mango,które idą z brzoskwinią tango-bo można i wdzierając się w nozdrza,stają się mojego błogostanu akompaniamentem i szczęścia fundamentem!
BASIA M.
Zapachy lata są wszędzie,
Na drzewach wśród jabłek
czy na truskawek grzędzie.
W słońcu o poranku
I we wspomnieniach
o wakacyjnym kochanku.
Lecz co zrobić gdy zimą jest zawierucha?
Wtedy tutti frutti wyciąga mnie spod kożucha!
Bo tutti frutti to dla mnie wakacje
I każdy Wam powie że mam rację!
KAROLINA M.
Lato pachnie zbożem, truskawkami, świeżymi porzeczkami zrywanymi z krzaka. Lato to gorące noce pełne zapachów rozgrzanych od słońca traw i czerwone wschody słońca.
OLIMPIA B.
Lato pachnie jak kwiecista polana słońcem oblana!
Jak soczyste owoce w Tutti Frutti ukryte które są tak znakomite!
Zakochałam się w ich zapachu i kolorze a moją skórę zalewa soczyste morze.
Z Wami rozkwitam niczym polny kwiat a nijakości mówię „SZACH MAT”!
EWA R.
Lato pachnie wakacjami nad morzem spędzanymi
I długimi wycieczkami po pięknych górskich szlakach urządzanymi Romantycznymi wieczorami nad jeziorem spędzanymi
I spływami kajakowymi po polskich rzekach urządzanymi
Lato mogłaby trwać wiecznie
na świecie byłoby wtedy mega bajecznie.
AGNIESZKA S.
Szczęściem, słońcem i radością,
a miejscami też miłością 😉
tu zabawą, tam beztroską,
wszędzie, zawsze aurą boską!
Lato pachnie malinami, dojrzałymi melonami,
soczystymi truskawkami, pękatymi arbuzami
– każdy coś dla siebie znajdzie,
bo w tym roku pachnie bardziej –
KAROLINA M.
Rabarbarem, truskawkami i innymi owocami – tym, czym szczęście by pachniało, gdyby jakiś zapach miało 🙂
DOROTA SZ.